close
تبلیغات در اینترنت
کیف پول الکترونیکی
کسب درآمد خرید و فروش سهام خرید و فروش ارز دیجیتال قیمت سکه و ارز
 • در آربیتراژ چه ریسک هایی معامله را تهدید می کند؟

  در آربیتراژ چه ریسک هایی معامله را تهدید می کند؟

 • بیت کوین کش چیست؟

  بیت کوین کش چیست؟

 • کسب درآمد از سایت cointiply

  کسب درآمد از سایت cointiply

 • بیت کوین چیست؟

  بیت کوین چیست؟

 • آربیتراژ و کاربرد ان در ارز دیجیتال

  آربیتراژ و کاربرد ان در ارز دیجیتال

 • بانک داری و کاربرد آن

  بانک داری و کاربرد آن

 • کیف پول الکترونیکی

  کیف پول الکترونیکی

 • تعریف بورس و انواع آن

  تعریف بورس و انواع آن

 • ارز دیجیتال چیست؟

  ارز دیجیتال چیست؟

 • راهنمای کسب درآمد از اینترنت

  راهنمای کسب درآمد از اینترنت

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت

کیف پول الکترونیکی

پست شماره 24
کیف پول الکترونیکی

در طول تاریخ ، بشر برای نگهداری داراریی های خود با توجه به نوع دارایی از روش ها و ابزارهای مختلفی استفاده کرده است مثلاً زمانی که دارایی بشر به صورت کالا بوده از انبتر برای نگهداری دارایی های آن استفاده می کرده است و زمانی که دارایی بشر به صورت سکه و ... بود از روش متفاوتی برای نگهداری آن استفاده می شده است. کیف پول ها نیز که در قرن 16 میلادی متولد شده اند در طول تاریخ 500 ساله خود دچار تغییرات گوناگونی شده اند. کیف پول ها امروزه به دو صورت وجود دارد:

1- کیف پول فیریکی

کیف کوچکی است که برای حمل پول و اسکناس از آن استفاده می شود.

2- کیف پول الکترونیکی

به یک دستگاه الکترونیکی و یا یک سرویس آنلاین گفته می شود که به شخص این امکان را می دهد تا تراکنش الکترونیکی انجام دهد که می تواند شامل خرید اینترنتی از یک فروشگاه به صورت آنلاین با استفاده از از کامپیوتر یا گوشی هوشمند و یا انتقال پول به حساب شخص دیگر باشد. این سیستم ابتدا در ژاپن محبوبیت پیدا کرده و ازآنجا به سایر نقاط جهان صادر گردیده است.

کیف پول های الکترونیکی براساس نوع و ساختار به دو صورت وجود دارد:

1- کیف پول سخت افزاری

کیف پول های الکترونیکی هستند که که برای تراکنشات مالی و غیر مالی استفاده می شوند و از طریق یک رابط شبیه به usb به نام توکن به سیستم بانکی و... وصل می شوند.

2- کیف پول نرم افزاری

نوعی از کیف پول های الکترونیکی هستند که شرکتی یا موسسه مسولیت نگهداری از اموال کاربران را برعهده می گیرد و کاربران با استفاده از سایت و یا برنامه های آن شرکت به مانده خود دسترسی دارند. و به دوسته کیف پول اصلی و کیف پول کوچک تقسیم می شوند.

هر دو سیستم فوق هم برای ارز های پذیرفته شده کشور های مختلف و هم برای ارزهای دیجیتال (رمز ارز پایه) تولید و در دسترس عموم قرار گرفته اند. 

 هر دو سیستم کارکرد مشابهی دارند اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که امنیت کیف پول های سخت افزاری (خطر هک شدن وجود ندارد) انکار ناپذیر است و قابل مقایسه با کیف پول نرم افزاری نیست به خصوص در کشور ما که خطر تحریم همواره در کمین است استفاده از کیف پول سخت افزاری به شدت توصیه می شود. البته ذکر این نکته ضروری و مهم است که برای داشتن یک کیف پول سخت افزاری باید بین 1 تا 1.5 میلیون تومان هزینه بپردازید که همین نکته کافیست که بگوییم این کیف پول برای نگهداری مقدار زیاد و به مدت طولانی گزینه مناسبی است. 

در صورتی که استفاده از کیف پول های نرم افزاری هیچ هزینه ای برای شما در زمان عضویت ندارد و درآمد این کیف پول ها از تراکنشات کاربران به دست می آید. به هر حال برای شروع کار جهت آشنایی و نگهداری از تعداد کم ارز دیجیتال گزینه مناسبی است. در پست های بعدی در رابطه با کارکرد و معرفی کیف پول های مختلف و معرفی چند سایت و برنامه بیشتر توضیح خواهیم داد.